غوغای آسمان اخبار ایران جایزه سریال

غوغای: آسمان اخبار ایران جایزه سریال برنامه سینمایی جدول پخش

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی تائید پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام جهت دوازدهمین بار و انتقاد از برنامه

دبیرکل شرکت ملل متحد در گزارش خود از اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ به شورای امنیت اعلام کرد که کشور عزیزمان ایران به تعهدات خود در برجام پایبند بوده و در عین حال از کشور ع

تائید پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام جهت دوازدهمین بار و انتقاد از برنامه

گزارش گوترش راجع به قطعنامه ۲۲۳۱: تائید پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام جهت دوازدهمین بار و انتقاد از برنامه موشکی

عبارات مهم : امنیت

گزارش گوترش راجع به قطعنامه ۲۲۳۱: تائید پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام جهت دوازدهمین بار و انتقاد از برنامه موشکی / روسیه: گزارش دبیرکل مایه تعجب بود؛ آیا اشاره ای به تحریم آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران نکرد؟

دبیرکل شرکت ملل متحد در گزارش خود از اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ به شورای امنیت اعلام کرد که کشور عزیزمان ایران به تعهدات خود در برجام پایبند بوده و در عین حال از کشور عزیزمان ایران خواست تا راجع به برنامه موشکی خود به نگرانی های بین المللی توجه کند.

به گزارش گزینش ، اشاره او به خواسته هایی است که در ضمیمه قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت آمده و از کشور عزیزمان ایران می خواهد که برنامه موشک های بالستیک خود را متوقف کند.

تائید پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام جهت دوازدهمین بار و انتقاد از برنامه

گزارش آنتونیو گوترش، دبیر کل شرکت ملل متحد، را در روز چهارشنبه رزمری دی کارلو، معاون سیاسی اش، در شورای امنیت خواند.

در این گزارش اشاره شده است که آژانس بین المللی انرژی اتمی جهت دوازدهمین بار پایبندی کشور عزیزمان ایران به تعهداتش در قبال برجام را قبول کرده هست. در همین بخش آمده که کشور عزیزمان ایران حتی به میل خود بنا به پروتکل الحاقی اجازه دیدار از مراکز دیگر را هم به بازرسان آژانس داده است.

دبیرکل شرکت ملل متحد در گزارش خود از اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ به شورای امنیت اعلام کرد که کشور عزیزمان ایران به تعهدات خود در برجام پایبند بوده و در عین حال از کشور ع

بنا به برجام، توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران با شش قدرت جهانی، این کشور می بایست با محدود کردن برنامه های هسته ای خود و اجازه نظارت بر آن، از نگرانی غربی ها کاسته و در ازای آن از تحریم هایش کاسته شود.

ماه پیش آمریکا از برجام خارج شد و گفت که تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران را از سر خواهد گرفت. دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا، اعتقاد است که برجام توافق خوبی نیست، جهت اینکه در آن پرسشها دیگر مثل حضور نظامی کشور عزیزمان ایران در کشورهای منطقه و صادرات سلاح مطرح نشده است.

در گزارش دبیر کل شرکت ملل، خروج آمریکا از برجام ذکر شده است و آمده که دبیر کل از بابت این اتفاق متاسف است.

تائید پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام جهت دوازدهمین بار و انتقاد از برنامه

او نوشته که برجام یک موفقیت بزرگ در زمینه منع گسترش سلاح های اتمی است و به صلح و امنیت بین المللی در منطقه کمک کرده هست. در این بخش از گزارش آقای گوترش انتقاد خفیفی هم متوجه آمریکا کرده که نباید عنوان هایی که خارج از برجام بود را به آینده این توافق گره می زد.

گوترش در گزارش خود به نامه محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، اشاره کرده که به دبیرکل شرکت ملل گفته کشور عزیزمان ایران به تعهداتش در برجام ادامه می دهد “تا زمانی که مردم کشور عزیزمان ایران از فایده های آن بهره مند شوند.” او از این نوشته آقای ظریف و تکرار این موضع در دیدار با اروپاییان استقبال کرده است.

دبیرکل شرکت ملل متحد در گزارش خود از اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ به شورای امنیت اعلام کرد که کشور عزیزمان ایران به تعهدات خود در برجام پایبند بوده و در عین حال از کشور ع

قطعنامه ۲۲۳۱ بخش هایی هم راجع به موشک های بالستیک دارد. راجع به این بخش ، دبیرکل شرکت ملل از کشور عزیزمان ایران خواسته تا به بندهای مربوطه در قطعنامه توجه کند. او به گزارش عربستان سعودی اشاره کرده که گفته بود حوثی های یمن ۹ موشک بالستیک به عربستان شلیک کرده اند که به نظر می رسد از موشک های قیام یک باشد. دبیرکل شرکت ملل نوشته که باقی مانده های پنج تا از این موشک ها را آزمایش کرده اند و آنها هم به این نتیجه رسیده اند که “بخش هایی از این موشک ها در کشور عزیزمان ایران تولید شده است است.”

گزارش ولی در این جا می گوید که مشخص نیست این موشک ها یا قطعات بعد از شانزدهم ژانویه ۲۰۱۶ از کشور عزیزمان ایران خارج شده است بودند. این تاریخ شروع اجرای ضمیمه قطعنامه ۲۲۳۱ بوده است.

تائید پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام جهت دوازدهمین بار و انتقاد از برنامه

در گزارش همچنین به ادعای اسرائیل هم پرداخته شده است که گفته بود یک پهپاد ایرانی در سوریه بوده است و بقایای آن را در اختیار دارد. گزارش می گوید که دفتر دبیرکل وقت بررسی بقایای پهپاد را نداشته ولی از روی تصویر هایی که اسرائیلی ها به آنها داده اند می تواند بگوید که به پهپادی که کشور عزیزمان ایران در اکتبر ۲۰۱۶ رونمایی کرد شباهت دارد.

روسیه: گزارش دبیرکل شرکت ملل از برجام مایه تعجب بود

«واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در شرکت ملل متحد روز پنجشنبه با اشاره به آخرین گزارش ۶ ماهه دبیرکل شرکت ملل متحد درخصوص برجام و قطعنامه ۲۲۳۱، گفت: پرداخت سطحی این گزارش به کارها یکجانبه آمریکا و تاثیرگذاری آن بر برجام، به شدت موجب تعجب ما شد.

به گزارش خبرگزاری تاس، وی که در جلسه روز چهارشنبه (به وقت محلی) شورای امنیت سخن می گفت، ادامه داد: قابل فهم نیست که چگونه گزارشی از اجرای قطعنامه ۲۲۳۱، هیچ اشاره ای به اقدام واشنگتن در وضع مجدد تحریم های یکجانبه [علیه ایران]نکرده؛ موضوعی که نه تنها نقض فاحش تعهدات این کشور در برجام، که نقض قطعنامه ۲۲۳۱ است.

وی ادامه داد: گزارش دبیرکل صراحتا می گوید که کشور عزیزمان ایران به طور بی قید و شرط به تعهدات خود ذیل این توافق پایبند بوده و این عنوان نه تنها به وسیله آژانس بین المللی انرژی اتمی، که به وسیله دبیرخانه شرکت ملل هم تایید شده است هست. بر مبنای این گزارش، دبیرخانه هیچ مدرکی ندارد که خلاف این عنوان را نشان دهد.

سفیر آمریکا بار دیگر کشور عزیزمان ایران را ناقض قطعنامه شورای امنیت دانست

نماینده دائم آمریکا در شرکت ملل متحد با استقبال از گزارش دبیرکل شرکت ملل که فقط به ضمیمه ب. قطعنامه ۲۲۳۱ پرداخته هست، گفت: این گزارش نشان می دهد کشور عزیزمان ایران به شدت قطعنامه های شورای امنیت را نقض می کند.

نیکی هیلی که در سفر هندوستان جهت اختلال در همکاری های اقتصادی این کشور با جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به سر می برد، عصر چهارشنبه و پیش از نشست شورای امنیت شرکت ملل راجع به استماع گزارش آنتونیو گوترش از چگونگی اجرای این قطعنامه برگزار شد، این بیانیه را صادر کرد.

وی افزود: گزارش دبیرکل قویترین شواهد را تا به امروز به ما داده است که کشور عزیزمان ایران از حوثی ها تا حزب الله، حماس و اسد حمایت می کند و رژیم کشور عزیزمان ایران عادت کرده است که منابع قابل توجهی را به جای صرف تامین نیاز های داخلی خود جهت حمایت از تروریسم و بی ثبات سازی منطقه هزینه کند.

نماینده آمریکا در شرکت ملل متحد ادامه داد: ایالات متحده اجازه نخواهد داد که نقض حقوق بشر و کارها مخرب کشور عزیزمان ایران بدون کنترل بماند و ما از اعضای شورای امنیت می خواهیم همین کار را انجام دهند.

هیلی مدعی شد: شواهد موجود در این آخرین گزارش پیامد های سکوت در مواجهه با ترساندن کشور عزیزمان ایران را به خوبی به ما نشان می دهد.

واژه های کلیدی: امنیت | ایران | آمریکا | ایرانی | قطعنامه | وزیر خارجه ایران | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog